Pierwszy w świecie samochód perpetum mobile napędzany energią wiatru który sam tworzy

3 czerwca 2014, Autor: Pan Patajo , Śmieszne filmiki

samochód jadąc wytwarza wiatr i w ten sposób napędza wiatrem silnik 😉 Perpetuum mobile (z łac. wiecznie ruchome) — hipotetyczna maszyna, której zasada działania, wbrew znanym prawom fizyki, umożliwiałaby jej pracę w nieskończoność.

Próby zbudowania perpetuum mobile podejmowane były już w XIII wieku, a szczególne zainteresowanie tą koncepcją przypadło na wiek XVI i XVII.

Prace podejmowane przed XIX wiekiem mogą być uznane za próby rozwoju koncepcji naukowych, które nie zostały potwierdzone.

Według dzisiejszej wiedzy konstrukcje tego typu są niemożliwe i podejmowane obecnie próby są uznawane za pseudonaukę. Grono amatorów konstruktorów podejmuje tego typu próby, niekiedy twierdząc nawet, że opracowali udane konstrukcje oparte na nowych nieznanych ideach lub niepotwierdzonych zjawiskach i nieznanych źródłach energii. Ruch ten jest częścią ruchu wolnej energii.

Mimo sprzeczności działania takiej maszyny z prawami fizyki rozważania z pogranicza fantastyki są bardzo silnym bodźcem dla nowych pomysłów. Podważana jest także prawdziwość II zasady termodynamiki. Prace te bywają kupowane i finansowane przez firmy[potrzebne źródło], co dodatkowo przyciąga amatorów nieskończonej energii.
Perpetuum mobile pierwszego rodzaju
Johann Ernst Elias Bessler, projekt perpetuum mobile (Das Triumphirende Perpetuum mobile Orffyreanum, 1719)

Perpetuum mobile pierwszego rodzaju to hipotetyczna maszyna, która wytwarza więcej energii, niż sama zużywa, tj. wykonuje pracę bez pobierania energii z zewnątrz lub praca wykonywana przez nią jest większa od pobieranej energii. Miałby to być samonapędzający się mechanizm. Do miana perpetuum mobile pretendowały liczne konstrukcje — początkowo mechaniczne, a gdy zapoczątkowano konstrukcje silników cieplnych, podejmowano próby konstruowania maszyn opartych na przemianach gazowych. Taką konstrukcją mógłby być np. silnik spalinowy, który zużywa paliwo tylko w momencie rozruchu, a później pracuje dowolnie długo bez dostarczania paliwa.

Perpetuum mobile pierwszego rodzaju byłoby sprzeczne z zasadą zachowania energii, a w wersji termodynamicznej z I zasadą termodynamiki, która jest jej szczególnym przypadkiem.
Perpetuum mobile drugiego rodzaju

Perpetuum mobile drugiego rodzaju to cykliczna maszyna, która zamienia energię cieplną na pracę mechaniczną bez wzrostu całkowitej entropii. Taką maszyną byłby np. silnik cieplny pobierający z otoczenia ciepło, które następnie zamieniane byłoby całkowicie na pracę. Silnik taki nie oddawałby ciepła do otoczenia, a jego sprawność wynosiłaby 100%.

Działanie tego typu maszyny nie przeczyłoby zasadzie zachowania energii (czyli równocześnie I zasadzie termodynamiki), ale byłoby niezgodne z II zasadą termodynamiki.
youtube 2014 filmiki

Napisz komentarz

Connect with Facebook

*

Najnowsze galerie

Rankingi

Lupita Nyong’o – najpiękniejsza kobieta na świecie

Lupita Nyong’o – najpiękniejsza kobieta na świecie

Lupita Nyong'o to najpiękniejsza kobieta na świecie 2014 roku - ...

Christof Innerhofer – największe „ciacho” igrzysk w Soczi

Włoch  został wybrany największym "ciachem" igrzysk w Soczi w głosowaniu ...

Sophia Amoruso – szefowa Nasty Gal, najseksowniejszym prezesem na świecie

Portal Business Insider przygotował ranking 50. najseksowniejszych prezesów na świecie. Zwyciężczynią ...

Najdziwniejsze gole samobójcze [RANKING]

[section_title title=Miejsce 3 - historyczna bramka Janusza Jojko] Bramki samobójcze są ...