Polski ambasador w Chinach tańczy Gangnam Style

28 grudnia 2012, Autor: Ciocia Betty , Ciekawe fakty

Polski ambasador tańczy Gangnam Style

Tadeusz Chomicki – ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Pekinie – na filmiku wrzuconym do chińskiego serwisu v.qq.com tańczy popularny „Gangnam Style”.

O nietypowej metodzie promocji Polski w Chinach poinformowała przez Twittera dziennikarka Agnieszka Rucińska.

Zobaczcie!

(fot. youtube / kadra)

Jeden komentarz do “Polski ambasador w Chinach tańczy Gangnam Style”

  1. jg

    I teraz – czy mamy się dziwić, jak Polska jest odbierana na świecie, skoro jej przedstawiciele zachowują sie w taki sposób? Zwłaszcza w Azji, gdzie przywiązanie do form i ceremoniału jest wielkie. I w Chinach, które są mocarstwem i starannie dobierają sobie rozmówców. I gdzie kwestia nawiązywania relacji miedzy partnerami rozmów jest całym ceremoniałem. Gdzie przywiązuje się wielką wagę do godności osoby, z którą się rozmawia,

    To co zrobił ów ambasador, w cywilizowanym kraju powinno spowodować natychmiastowe odwołanie i śmierć cywilną z wydaleniem ze służby za narażenie na szwank godności Rzeczypospolitej.

    Polski korpus dyplomatyczny ma wielkie tradycje i wielkie zasługi – ale ten przedwojenny. Ratowanie tysięcy polskich żołnierzy i uchodźców po wrzwśniu 1939, misje dyplomatyczne podczas wojny, walka o granice Rzeczypospolitej, walka o przetrwanie powojenne – to wszystko ma wielką tradycję i wielcy ludzie, czesciowo już zapomniani, byli członkami polskiego korpusu dyplomatycznego. To co ambasadaor Tadeusz Chomicki zrobił jest napluciem w twarz tych wszystkich, którzy z poświęceniem pracowali dla Polski. Jest ośmieszeniem Polski nie tylko przed Chińczykami i tamtejszą administracją, ale ośmieszeniem także przed dyplomacją wszystkich państw.

    Człowiek ten reprezentujący Polskę w państwie, które ma kluczowe znaczenie dla przyszłych losów świata świadczy także o jakości pracy polskiej dyplomacji – taki obraz się rysuje, chociaż wiadomo, że w obecnym polskim korpusie dyplomatycznym są ludzie poważni, a ten podrygujący ambasador jest wyjątkiem. Ale jeśli kogoś takiego mianowano ambasadorem, to znaczy, że sita selekcji zawodzą.

Napisz komentarz

Connect with Facebook

*

Najnowsze galerie

Rankingi

Lupita Nyong’o – najpiękniejsza kobieta na świecie

Lupita Nyong’o – najpiękniejsza kobieta na świecie

Lupita Nyong'o to najpiękniejsza kobieta na świecie 2014 roku - ...

Christof Innerhofer – największe „ciacho” igrzysk w Soczi

Włoch  został wybrany największym "ciachem" igrzysk w Soczi w głosowaniu ...

Sophia Amoruso – szefowa Nasty Gal, najseksowniejszym prezesem na świecie

Portal Business Insider przygotował ranking 50. najseksowniejszych prezesów na świecie. Zwyciężczynią ...

Najdziwniejsze gole samobójcze [RANKING]

[section_title title=Miejsce 3 - historyczna bramka Janusza Jojko] Bramki samobójcze są ...