Boże Narodzenie w lipcu?

29 lipca 2011, Autor: Pan Patajo , Ciekawe fakty

Boże Narodzenie w lipcu?

Wiodące londyńskie sieci handlowe właśnie rozpoczynają okres świątecznych zakupów. Podobno dzisiejszy start wiąże się z rozpoczęciem Ramadanu – muzułmańskiego postu. Po raz pierwszy w historii londyńskie sieci Selfridges oraz Harrods rozpoczęły sezon świąteczny na 149 dni przez świętami.

Selfridges sądzi, że wielu turystów z Bliskiego Wschodu będzie pytać o ozdoby świąteczne przed rozpoczęciem przez muzułmanów w poniedziałek miesiąca postu. Mimo, że Boże Narodzenie nie jest oficjalnie obchodzone przez muzułmanów, wielu  z nich chce udekorować swoje domy.

„Jest również wielu brytyjskich turystów w Londynie, którzy chcą zrobić już teraz trochę świątecznych zakupów. Jestem pewna, że nadejdzie czas, kiedy świąteczne stoiska będzie otwarte przez cały rok.”, twierdzi rzeczniczka Selfridges.

Podczas ostatnich świąt Selfridges otworzył swoje świąteczne stoiska 8 sierpnia i osiągnął podwójną sprzedaż w pierwszym tygodniu, z 2000 sprzedanymi bombkami.

W tym roku mają być modne białe choinki. Podobno białe drzewko przegoni po raz pierwszy tradycyjne zielone. Harrods wbudował z tej okazji lodowisko na dachu, które zostało użyte do przygotowania filmu wideo do internetu do promocji działu świątecznego. Nie będzie ono otwarte dla publiczności, ale juz samo zobaczenie w filmie Świętego Mikołaja na łyżwach w środku lata to prawdziwie surrealistyczne doświadczenie. Poza tym, dla klientów stoisk świątecznych przygotowano lody w „świątecznych” smakach np. grzane wino.

Pewnie ci bardziej zorganizowani klienci docenią ten dodatkowy czas na wybór idealnego prezentu, ale według nas wszystko ma swoje granice …

Zobacz film

Napisz komentarz

Connect with Facebook

*

Najnowsze galerie

Rankingi

Lupita Nyong’o – najpiękniejsza kobieta na świecie

Lupita Nyong’o – najpiękniejsza kobieta na świecie

Lupita Nyong'o to najpiękniejsza kobieta na świecie 2014 roku - ...

Christof Innerhofer – największe „ciacho” igrzysk w Soczi

Włoch  został wybrany największym "ciachem" igrzysk w Soczi w głosowaniu ...

Sophia Amoruso – szefowa Nasty Gal, najseksowniejszym prezesem na świecie

Portal Business Insider przygotował ranking 50. najseksowniejszych prezesów na świecie. Zwyciężczynią ...

Najdziwniejsze gole samobójcze [RANKING]

[section_title title=Miejsce 3 - historyczna bramka Janusza Jojko] Bramki samobójcze są ...